KALAMAKİ'DEN DUYURULAR:
Amerika Birleşik Devletleri'nin; Uluslararası alanda, Türk Lirası'na ve dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'ne uygulamaya başladığı ekonomik yaptırımları protesto etmek amacıyla, Kalamaki Tour olarak aldığımız karar doğrultusunda, 13 Amerikan Havayolları Şirk  |   ORDU-GİRESUN HAVALİMANINDAKİ SİS YOĞUNLUĞUNDAN YAŞANAN SEFER İPTALLERİ İLE İLGİLİ BİLET İŞLEMLERİNİZ İÇİN ACENTEMİZDEN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.  |   ORDU-GİRESUN HAVALİMANI KURUMSAL REKLAM TALEBİ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN +90 (533) 309 24 24 NUMARALI HATTIMIZDAN İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ.  |   13 KASIM 2015 İTİBARİYLE ARTIK FATSA'DAN SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI SERVİSLERİNİN YANINDA ORDU HAVALİMANI İLK SERVİSİMİZ 06.40 İTİBARİYLE İLK YOLCULARINI TAŞIMAYA BAŞLADI. HAYIRLI OLSUN.  |   Ordu'nun ayağını yerden kesiyoruz. Şimdi erkenden alacağınız Uçak Biletlerinde Ordu-İstanbul HERŞEY DAHİL 79 TL  |  


Basında Kalamaki

Anlamlı Bayram Ziyareti

04.02.2014

KALAMAKİ TOUR'un düzenlediği Fatsa Anadolu Teknik ile Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden oluşan 57 öğrenci ve 5 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen Ankara ve Nev-şehir Kapadokya Bölgesi Turu 28 Ekim Perşembe günü Fatsa’dan hareket etti.

29 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Bayramı sabahı Başkent Öğretmenevinde kahvaltıyla başlayan programda kokartlı rehber eşliğinde önce 1997 yılında Avrupa’nın en iyi müzesi seçilen Anadolu Medeniyetleri Müze-sine gidilerek geçmişten günümüze tarihin izlerini yerinde izleme fırsatı bulundu.

1 saat süren müze ziyaretinin ardından kafile, Ulusta bulunan aralarında 100 metre mesafeleri olan Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı birinci ve ikinci meclisi ziyaret etti. Eski Meclis ziyaretinin ardından Çankaya Bakanlıklarda bulunan TBMM'ye doğru hareket eden kafile, meclis görevlileri ve rehberi eşliğinde meclis oturumlarının gerçekleştiği salona geçerek salonun tarihi ve meclisin işleyişi hakkında birinci ağızdan bilgi alan kafilemiz meclis turunu hatıra fotoğrafı alarak tamamladı.

Ankara turuna TBMM'nin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'e geçilerek devam edildi.

Anıtkabir'de 29 Ekim kutlamaları münasebetiyle halkın ziyaretine öğle saatlerinde açılmasından kaynaklanan yoğunluğa rağmen müze ziyareti ve hatıra fotoğrafı alınmasından sonra Atatürk Orman Çiftliğinde yapılan öğle yemeğinin ardından Kırşehir’de konaklamanın yapılacağı Grand Terme Otel'e geçilerek Termenin meşhur termal suyundan oluşan özel havuzlarda sıcak termal suda günün yorgunluğu atan kafile ertesi gün Hacıbektaş, Avanos, Paşabağları, Ürgüp,Göreme,Derinkuyu ve Kaymaklı'da Kapadokya’nın çeşitli doğal güzelliklerini ve tarihin eşsiz izlerini profesyonel kokartlı rehber eşliğinde yerinde görerek günün sonunda Fatsa'ya dönüş için geri dönüş yolculuğuna başladı.

Turla ilgili geziden sorumlu tarih öğretmeni Ali Tunç fiyat desteği ve kaliteli hizmet için desteklerini esirgemeyen Kalamaki Tour sahibi İsmail Güvenkaya’ya teşekkürlerini bizzat ileterek memnuniyetlerini dile getirdi.

Kaynak: Karadeniz Haber Postası