KALAMAKİ'DEN DUYURULAR:
Amerika Birleşik Devletleri'nin; Uluslararası alanda, Türk Lirası'na ve dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'ne uygulamaya başladığı ekonomik yaptırımları protesto etmek amacıyla, Kalamaki Tour olarak aldığımız karar doğrultusunda, 13 Amerikan Havayolları Şirk  |   ORDU-GİRESUN HAVALİMANINDAKİ SİS YOĞUNLUĞUNDAN YAŞANAN SEFER İPTALLERİ İLE İLGİLİ BİLET İŞLEMLERİNİZ İÇİN ACENTEMİZDEN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.  |   ORDU-GİRESUN HAVALİMANI KURUMSAL REKLAM TALEBİ VE DETAYLI BİLGİ İÇİN +90 (533) 309 24 24 NUMARALI HATTIMIZDAN İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ.  |   13 KASIM 2015 İTİBARİYLE ARTIK FATSA'DAN SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI SERVİSLERİNİN YANINDA ORDU HAVALİMANI İLK SERVİSİMİZ 06.40 İTİBARİYLE İLK YOLCULARINI TAŞIMAYA BAŞLADI. HAYIRLI OLSUN.  |   Ordu'nun ayağını yerden kesiyoruz. Şimdi erkenden alacağınız Uçak Biletlerinde Ordu-İstanbul HERŞEY DAHİL 79 TL  |  


Basında Kalamaki

Young Explorers (Genç Kâşifler) Projesi Kalamaki ile Hayat Buldu

14.02.2014

Fatsa Büyükata İlköğretim Oku-lu önderliğinde hazırlanan "Young Explorers" (Genç Kâşifler) isimli proje kapsamında Romanya, Polonya, Yunanistan, Fransa ve İspanya’dan gelen yabancı misafirler Kalamaki Tour sahibi İsmail Güvenkaya ile Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda proje koordinatörü olan İsmail Teke tarafından İstanbul’da karşılandılar.

Projenin İstanbul ayağında otelde alınan kahvaltının ardından, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Hipodrom Meydanı, Ayasofya Müzesi ve Kapalı Çarşı gezilerek İstanbul programının ilk günü tamamlandı. İkinci gün Boğaz Turu, Mısır Çarşısı ziyareti ardından Eminönü’nde balık ekmek ziyafeti çeken grup 17.00’da Samsun uçuşu için havaalanına giderek projenin İstanbul ayağı tamamlandı.

Projenin asıl amacının farklı kültürleri tanıma ve bizim açımızdan Türk kültürünü ve misafirperverliğini en iyi bir şekilde göstermek olduğunu, bu yüzden misafirlerimize öncelikle tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir şehir olan İstanbul’un tanıtımı ile başladıklarını belirten İsmail Teke, gelen tüm misafirlerimizin bu eşsiz güzellikler karşısında hayranlıklarını dile getirip ileride mutlaka aileleri ve arkadaşları ile birlikte Türkiye'yi yeniden ziyaret edeceklerini belirttiğini söyledi. Okul müdürü Avni Yiğit’de, organizasyonunda ki desteklerinden dolayı Kalamaki Tour sahibi İsmail Güvenkaya'ya teşekkürlerini iletti.

Proje kapsamında gelen misafirlerden Rumen Iulia Axinte; hayatında gördüğü en güzel yerin Sultanahmet camii olduğunu, buranın atmosferinin kendisinde tahmin edilmez duygular uyandırdığını ve çok hayran kaldığını dile getirdi. İstanbul gezisinden çok memnun kaldıklarını belirten misafirler; Karadeniz bölgesinin özellikle Ordu yöresi ve ilçemiz Fatsa’yı çok beğendiklerini ve gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını, Kalamaki Tour’u ziyaretlerinde belirttiler.

Güvenkaya; gelen misafirlerimize Fatsa’mızı ve Ordumuzu en iyi şekilde tanıtarak buradan güzel anılarla ayrılmalarını sağlamak için gerekli olan tüm hassasiyeti gösterdiklerini belirtti. Pazar gününden itibaren Fatsa’da olan misafirler dört gün boyunca proje kapsamında hazırlanan çeşitli etkinliklere katılarak, proje ile ilgili tüm detayların Büyükata İlköğretim okulunun web sitesinden ve yerel basından da takip edilebileceğini belirtti.

Kaynak: Karadeniz Haber Postası